Modüler Su Deposu Çeşitleri

Tamamen modüler ve cıvatalı konstrüksiyondan oluşmaktadır. Modüler su deposu panelleri dar yerlerden parçalar halinde geçip montaj mahalline kolaylıkla taşınabilir. Parçalar halinde gelişmiş teknoloji teknikleri kullanılarak üretilir, nakliye ve taşımada büyük kolaylık sağlar. Genellikle sızdırmaması için conta ve cıvata ile birleştirilir ve monte edilir. Temiz, hijyenik ve uzun ömürlülerdir.
Prizmatik Modüler Paslanmaz ve Galvaniz Su Deposu

Prizmatik Modüler Paslanmaz ve Galvaniz Su Deposu

Kullanmış olduğumuz ve içtiğimiz suyun temiz ve berrak olması olmazsa olmazımızdır. Bu sebeple modüler su depolarımızda paslanmaz kullanılarak yapılmaktadır. Prizmatik modüler su depoları; paslanmaz ve galvaniz çelik ilk sırada olmak üzere farklı materyaller kullanılarak da modüler parçalar halinde üretilmiş sağlıklı ve paslanmaz su depolarıdır. Modüler su deposu en önemli özelliklerinden biri parçalar halinde taşınarak, kurulum yapılacağı yerde birleştirilmesidir.

Prizmatik Modüler GRP (CTP-Kompozit) Su Deposu

GRP (Glass Rainforced Polyester) özel termoset reçine ve termo polyester cam elyafların dolgu malzemeleri ile birlikte çok yüksek basınçlarda belli proseslere tabi tutularak üretildiği çok özel bir kompozit malzemedir. Üretim teknikleri ve içerisindeki katkı malzemelerinden dolayı çok dengeli, sağlam, uzun ömürlü, hafif ve yeri doldurulamayan hijyenik bir malzemedir. Türkçe karşılığı GRP (Cam Takviyeli Polyester) olarak yaygın tanınır ve dünyanın her yerinde su depolama alanında öncelikle tercih edilmektedir.

Modüler Özel Kaplamalı (Termoplast Kaplama) Su Deposu

Kaplamalı depolar korozyona dayanıklı olduğundan kullanım suyu deposu, havuz denge deposu, kuyu suyunda kullanılan depolar ve asitli su kullanımında tercih edilmektedir. Özel kaplamalı depolar korozyona dayanıklı olduğu için kullanım suyu depolarında, havuz denge depolarında, kuyu suyu kullanılan depolarda ve asitli su kullanımlarında tercih edilmektedir. Özel kaplaması sayesinde paslanmaz ve galvaniz depolara göre daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı kullanım sağlar.

Silindirik Kaynaklı
Paslanmaz Su Deposu

İçme suyu, gıda, zeytinyağı ve kozmetik ürün depolaması için idealdir. Işık geçirmeyen yapısı ve pürüzsüz iç yüzey sayesinde su içerisinde bakteri, yosun, alg ve mantar gelişimi görülmez. Kanserojen etkisi kanıtlanmış maddeler suyunuza karışmaz. Paslanmaya ve korozyona karşı son derece dayanıklıdır, bakım ihtiyacı olmadan yıllarca kullanabilirsiniz. Yüksek üretim teknolojisi kullanılarak malzeme ve işçilik maliyetleri düşürülmüş, ekonomik hale getirilmiştir.

Modüler Su Deposu Özellikleri

  • Parçalar halinde nakledilerek, kullanılacağı yerde birleştirilebilir. Montajı kolay, nakliyesi ucuzdur.
  • Gerek duyulduğunda depo hacminin yerinde artırılması veya de monte edilerek başka bir yerde kolaylıkla yeniden kurulması mümkündür.
  • Dayanıklılığı, sağlamlığı ve güvenliği sebebiyle tüm dünyada tercih edilen bu sistem sayesinde su muhafazası ve temininin gerekli olduğu her yerde, istenilen her boyutta su deposu kurulabilir.
  • Tüm parçaları fabrikada üretildiği ve montaj mahallinde hiçbir kaynak işlemi gerektirmediği için uzun ömürlüdür.
  • Modüler su deposu, diğer depolardan çok daha hijyenik olduğu için, depolanan sular sağlıklı koşullarda saklanır.
Uzaktan bakıldıklarında modüler su deposu modülleri tüm metal modüller birbirlerine benzer. Ancak bir ürünün kalitesi, ileri teknolojiler sayesinde ulaşılan ayrıntılarda gizlidir. Modüler su deposunu oluşturan parçalar CNC tezgahlarında yüksek hassasiyetle üretilirler
Modüler Su Deposu Özellikleri
Modüler Su Deposu Avantajları

Modüler Su Deposu Avantajları

Cıvatalı konstrüksiyonlar ve modüler olarak üretilir. De monte olarak üretilmesinden ötürü modüllerinin nakliyesi ve montajı çok kolaydır yapılmaktadır.

Dar ve sıkışık alanlardan parçalar halinde geçebilir, montaj alanına kolaylıkla taşınabilir. Kaynaklı ve beton su depolarından ekonomik, dayanıklı ve çok daha hijyeniktir.

Modüler su deposu mantar, küf, yosun ve bakteri oluşturmamaktadır.

Deforme olmaz, esnemez ve kırılmaz özelliğe sahiptirler. Paslanmaz ve kesinlikle suyun kalitesi bozulmaz. Böcekler suya girip suyu kirletemez.

Modüler su depolarının, ağır darbelere, her türlü hava şartlarına, ağır yüklere, depremlere karşı dayanıklılıkları test edilmiştir.

Modüler Su Deposu
Kullanım Alanları

Modüler su deposu çoğunlukla kullanım alanları; endüstriyel işletmeler, mutfaklar, asansör kabinlerinin yapımı, inşaat sektörü ve petrokimya alanlarında görülür. Hijyeniktir, temizlenmesi çok kolaydır. Bir hayli dayanıklı olan bu grup, uzun kullanım süresi ile kârlıdır.

Konutlar ve Yaşam alanları

Konutlar ve Yaşam Alanları

Kamu Özel Kuruluşları

Kamu Özel Kuruluşları

Hastane, Otel ve Okullar

Hastane Otel ve Okullar

Avmler, Parklar
ve Bahçeler

Avmler Parklar ve Bahçeler

Modüler Su Deposu Sıkça Sorulan Sorular

1Modüler Su Deposu Montajı Nasıl Yapılır?

Modüler su deposu ana malzemeleri; taban sacı, tavan sacı, yan paneller, köşebentler ve iç gergilerden oluşmaktadır. Panellere epdm kauçuk conta çekilip cıvata ile birleştirilir.

2Modüler Su Deposu Su Sızdırmazlığı Nasıl Sağlanır?

Panellerin arasına çekilen epdm kauçuk conta sayesinde su sızdırmaz ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

3Modüler Su Deposu Hangi Malzemelerden Oluşur?

Modüler su deposu; tavan sacı, taban sacı, yan saclar, köşebent ve iç gergiler sayesinde oluşturulmaktadır.

4Modüler Su Deposunun Yapılacağı Alan Zarar Görür mü?

Zarar görmez. Depo montajı yapılırken alanda hiçbir şekilde kırma ve delme işlemi yapılmaz.

5Modüler Su Deposunun Kurulacağı Alan Nasıl Olmalıdır?

Modüler su deposu için belirlenmiş olan alan ölçülerini önceden bizlere belirtmelisiniz. Modüler su deposunun kurulacağı alanda asla zemin bozukluğu ve çatlak ya da meyil olmaması gerekmektedir.

6Modüler Su Deposunun Kurulacağı Alan Fayans İse Ne Yapılır?

Modüler su deposunun kurulacağı alanda herhangi bir meyil yok ise fayans üzeri beton kaide yapılmasına gerek yoktur. Alternatif bir teknik olan plastik kaide kullanılarak da kurulum yapılabilir.

7Modüler Su Deposunun Üzerine Yük Koyulabilirmi?

Modüler plakaların tavan sacları yalnızca kendi ağırlığını taşıyabilir. Dolayısıyla deponun üzerine asla herhangi bir yük koyulmamalıdır.

8Modüler Su Deposunun temizliği ve bakımları nasıl yapılır?

Modüler su deposunun temizliği yılda 1 defa mutlaka yapılmalıdır. Herhangi bir kimyasal malzeme ile temizlenmesi önerilmez.

Modüler Su Deposu Sıkça Sorulan Sorular