Paslanmaz Modüler Su Deposu

Modüler Su Deposu Seköründe Kullanılmaya Başlanan Yeni Malzemeler

Modüler su deposu sektöründe kullanılmaya başlanan yeni malzemelerin ilki sunduğu bir çok özelliğiyle Grp modüler su deposunu söyleyebiliriz. Kompozit malzemeden üretilen bu deponun ilk hali hamur şeklindedir. Bu hamurun içeriğinde belirli oranlarda kabaca polyester, sertleştirici recine, talsit, kırpıntı cam elyafı gibi maddeler vardır. Bu maddelerin karışımı ile elde edilmiş hamur belirli silindirler arasından geçirilerek bir takım ölçülerde hazırlandıktan sonra en üst katmanına örgü cam elyafları serilerek yüksek basınlarda 170 derecede preslenir ve ortaya ham panelimiz çıkar.

Panellerimizin kenarları temizlenip delikleri açıldıktan sonra montaja hazır hale gelirler. Bu panellerin teknolojisine yakıt teknolojilerde üretilen başka ürünler askeri alanlarda zırh teknolojilerinde, havacılık sanayinde uçak kanatları gibi parçaların yapılmasında kullanılır. Bu panellerin sunduğu en büyük avantajı çok uzun ömürlü oluşlarıdır. Toprak altı eskitme çalışmalarında otuz beş sene ömür biçilmiştir ki toprak üstündeki ömrü daha fazla olduğu kuşkuya yer bırakmaz. Sunduğu avantajlarından bir tanesi de en son katmanında kullanılan ve mukavemet vermek adına kullanılan örgücam elyafı sayesinde eksi elli artı elli derecelere kadar izolasyon etkisi vardır. Bu özelliği de sıcak ve soğuk iklimlerde rahatlıkla dış ortam koşullarında kullanılabilmesini mümkün kılar. Bu panellerin sunduğu avantajlardan biride insan sağlığı üzerindeki olumsuzlukları bünyesinde barındırmamasıdır. Suya yaptığı salınım tse’nin müsaade ettiği değer olan on miligram bölü desimetre karenin çok altında olmasıdır. Bu sebeple dünyadaki konu ile ilgili kalite kuruluşları bu paneller ile yapılmış depolara içme suyu belgesi vermektedir. Bayındırlık poz tariflerinde deponun tanımı kabaca şöyledir. Tüm kullanılan tüm panelleri sıcak presleme yöntemi ile üretilmiş depo içerisinde kullanılan metal malzemelerin tamamı 316 kalite paslanmaz çelikten üretilmiş, depo dışarısında kullanılan tüm metal malzemeler sıcak daldırma galvanizden üretilmiş olacaktır der. Ayrıca bu paneller ile üretilen depolar içerisinde bakteri üremesine uygun bir ortam bulunmamasından dolayı anti bakteriyel bir depodur.

Grp Modüler Su Deposunun Sahip Olduğu Belgeler

Grp modüler su deposu Türkiye’deki ve dünyadaki bir çok standartlandırma kuruluşları tarafından yapılan araştırmalar sonucu içme suyu belgesi almıştır. Bu içme suyu belgesinin a bir ek donanımlı olması gereklidir. A bir ek donanım belgesi verilen depo dışarıdan gelebilecek toz ve partaküllere de karşı sızdırmaz olmadır. Bu sayede depo içerisindeki su kirlenmeyip içme suyunun kalitesini bozamayacaktır.