Modüler GRP (CTP Kompozit) Su Deposu

GRP Modüler Su Deposu

Prizmatik – CTP-Kompozit

GRP modüler su deposu özel termoset reçine ve termopolyester cam elyafların dolgu malzemeleri ile çok yüksek basınçlarda belli prosesler dahilinde üretilmesi ile elde edilen kompozit malzemelerdir.

GRP modüler su deposu üretim teknikleri ve içinde bulunan katkı malzemelerinden dolayı oldukça dengeli bir yapıya sahiptir. Bunun yanında uzun ömürlü ve sağlam bir yapısı da bulunur.

GRP(Glass Rainforced Polyester), cam elyaf takviyeli polyester ismi ile de bilinir. Dünyanın pek çok yerinde su depolama alanlarında bu ürünler sıklıkla tercih edilir.

Çok yüksek basınçlar ile belli süreçlere tabi kalınarak üretildiği için çok özel bir kompozit malzemedir. GRP su deposu temiz ve sonsuz ömürlü bir yapıdadır.

GRP Modüler Su Deposu Nedir?

GRP(Cam elyaf takviyeli polyester) modüler su deposu özel olarak kullanılan sertleştirici reçine ve termopolyester cam elyaf malzemelerin dolgu ürünleri ile kullanılmasıyla beraber yüksek basınç altında 170 derece sıcaklıklarda belli proseslere tabi tutalarak üretilen özel kompozit bir üründür. 

Kullanılan yalıtım malzemesinde HCFC ve CFC içermez. Doğaya zarar vermeyen yalıtım malzemesi kullanılır. Ultra viole(UV) ışınlarına karşı dayanıklı üretilmektedir.

GRP modüler su depoları bu kompozit yapısına bağlı olarak metal depolar ile kıyaslandığında birçok avantaja sahiptir. GRP depolarının ömrü diğer depo tiplerine kıyasla daha uzundur. Açık alanda ise istenilirse paneller üzerine ekstra ısı yalıtımı yapılabilir.

Üzerinde yapılan eskitme çalışmalarına göre 35 seneye kadar kullanılabilirler. İçme suyu olarak kullanılabilecek en uygun depo yine GRP tip depolardır. Ayrıca GRP tipindeki depolarının UV ışınlarına karşı geçirgenliği düşük olduğundan depo içerisinde bakteri oluşma ihtimali de oldukça düşüktür.

GRP Modüler Su Deposu

Son günlerin en çok ihtiyaç duyulan ürünlerinden birisi de Grp modüler su deposu ürünleri olmaktadır. Bu ürünler birçok açıdan avantajlı ürünler bütünü olarak tanınıyor. Dolayısıyla kişiler bu ürünlerle su deposu ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bu ürünler birinci sınıf malzeme kalitesinden ithal edilmiş ürünler olarak biliniyor. Bu sebepten ötürü kişiler tarafından oldukça fazla bir şekilde tercih ediliyor.

Ürünlerin birinci sınıf malzeme kalitesine sahip olması ürünleri fiyat performans ürünü yapan en önemli detaylar arasında bulunuyor. Ürünlere olan ilgi ve alaka son günlerde artış göstermiş durumdadır. Su deposunun geniş olanaklar dahilinde piyasaya sürülmesi kişileri bu ürünlere yönlendiren en önemli detaylar arasında bulunuyor.

Su deposu ihtiyacınız bulunuyorsa mutlaka almanız ve kullanmanız gereken ürünlerin başında Grp modüler su deposu ürünleri bulunuyor. Bu ürünler sınırsız olanaklar dahilinde oluşturulmuş kaliteli ürünler olmaktadır. Dolayısıyla kişiler bu ürünleri avantajlı koşullar dahilinde kullanarak ayrıcalıklı bir depo hizmetinden faydalanma olanağına kavuşuyor.

Grp Modüler Su Deposu Özellikleri

GRP modüler su deposu parçalar halinde taşınarak kullanılacakları alanlarda montaj işlemleri gerçekleştirilir.

  • Bazı durumlarda depo hacmi arttırılmak istenirse yerinde artırılması mümkündür. Bunun yanında demonte edilerek farklı yerde kolay bir şekilde montajı yapılabilir.
  • Dayanıklı, sağlam ve güvenilir yapıda olması nedeniyle tüm dünyada bu ürünler rahatlıkla kullanılabilir. Sistem sayesinde su muhafazası ve temininin gerekli olduğu durumlarda istenen boyutlarda su deposu kurulabilir.
  • Modüler su deposunun bütün parçaları fabrikada üretilir. Montaj alanında kaynak işlemine gerek duyulmadan kolay bir şekilde montajı yapılır.
  • Modüler su depoları diğer depolar ile karşılaştırıldığında oldukça hijyeniktir.

Bu depolar birbirleri ile benzerlik gösterseler de ürünün kalitesi ve üretim teknolojisi bakımından farklılıklar bulunur. GRP modüler su deposu parçaları CNC tezgahlarda yüksek hassasiyette üretilir.

GRP Modüler Su Deposu Özellikleri

GRP Modüler Su Deposu İmalatı

Son günlerin en çok gündeme gelen hizmetlerinden birisi de grp modüler su deposu imalatı hizmetleri olarak ön plana çıkıyor. Bu hizmetler birinci sınıf olanaklar dahilinde gerçekleştirilen hizmetler bütünü olarak ön plana çıkıyor. Kişiler bu hizmetler sayesinde kaliteli depolar kullanma olanaklarına sahip oluyorlar. Su deposu imalatı günümüzde bütüncül hizmet kalitesi kapsamında gerçekleştirilen hizmetler bütünü olarak sektörde tanınmaktadır.

Sınırsız bir imalat hizmeti kapsamında sunulan bu hizmetler her açıdan sizlere nitelikli bir hizmet deneyimi sunar. Fonksiyonel koşullar dahilinde gerçekleştirilen imalat hizmetleri uluslararası pozisyonda oluşturulan hizmetler olarak sektörde ön planda aktif olarak rol oynamayı başarıyor. Siz de bu hizmetlerden avantajlı koşullar dahilinde faydalanabilirsiniz.

Grp modüler su deposu imalatı hizmetleri Avrupa kalite standartları kapsamında gerçekleştirilen hizmetler olarak sektörde tanınıyor. Dolayısıyla avantajlı hizmetler bütünü olarak sektörde kişiler bu ürünleri tercih ederek sınırsız bir hizmet olanağına kavuşmanın avantajlarını yaşıyor. Geniş bir hizmet deneyimi kapsamında ayrıcalıklı bir hizmetten yararlanmak isteyenlere bu ürünler her açıdan yardımcı oluyor.

GRP Modüler Su Deposu Teknik Bilgiler

GRP modüler su deposu teknik bilgiler aşağıdaki gibidir;
Yoğunluk1.8kg/m⊃3;
Gerilme Dayanımı1020 kgf/cm⊃2;
Sıkıştırma Direnci3010 kgf/cm⊃2;
Kesme Dayanımı960 kgf/cm
Darbe Dayanımı52,5 kgf-cm/cm⊃2;
Eğilme Dayanımı1650 kgf/cm⊃2;
Elastiklik Modülü1,4×10 kgf/cm⊃2;
GRP Modüler Su Deposu Teknik Bilgiler
GRP Modüler Su Deposu Termal Özellikler

GRP Modüler Su Deposu
Termal Özellikler

Isıl Genleşme1.8kg/m⊃3;
Termal Kondaktivitiy1020 kgf/cm⊃2;
Sıkıştırma Direnci3010 kgf/cm⊃2;
Kesme Dayanımı960 kgf/cm
Darbe Dayanımı52,5 kgf-cm/cm⊃2;
Eğilme Dayanımı1650 kgf/cm⊃2;
Elastiklik Modülü1,4×10 kgf/cm⊃2;

Grp Modüler Su Deposu Fiyatları

Kaliteli ürünler arasında bulunan Grp modüler su deposu ürünleri her açıdan avantajlı bir hizmet deneyimini sizlere sunuyor. Grp modüler su deposu fiyatları birçok etmene bağlı olarak şekillenen bir konu bütünü olarak biliniyor. Fiyatların oluşumunda rol oynayan günümüzde birçok farklı etmen olsa da marka kalitesi ve fonksiyonel özellikler fiyatların oluşumunda en etkili olan faktörler arasında yer alıyor.

Bunun yanında birçok dolaylı ve dolaysız etmende fiyatlar üzerinde etkili olan ilk faktörler arasında bulunuyor. Ürünlerin kaliteli olanaklar dahilinde imalat edilmesi ürünlerin kalitesi ön plana çıkaran en önemli olgu detayları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kaliteli ürünlerden yararlanmak isteyenlere bu ürünler fiyat performans ürünü olarak hizmet sunuyor.

Grp Modüler Su Deposu Ürünleri

Su deposu ürünleri son günlerin en çok kullanılan eşyaları arasında bulunuyor. Dolayısıyla bu ürünlere karşı piyasada oldukça fazla rağbet bulunuyor.

Fiyat performans ürünü olma özelliğine sahip olan bu ürünler sizlere fonksiyonel bir hizmet deneyimini en geniş kapsamlı koşullarda sunmayı başaran ürünler bütünü olarak bilinmektedir.

Grp Modüler Su Deposu Ölçülerini detaylı öğrenmek için kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.
Kataloğu Görüntülemek için tıklayınız.

Grp Modüler Su Deposu Uygulama Metodu

İçten Gergi

İçten Gergi; Modüler su depolarında panellerin birleşim yerlerinde her paneli tutacak şekilde depoların iki duvar arasına 316 m 12 tijler ile gerçekleştirilen yöntemdir.

Dıştan Gergi

Dıştan Gergi; Modüler su depolarında deponun dış yüzeyinde panellerin birleşim yerlerine dikey bir şekilde yaslanan MPI dikme demirler yere saplama şeklinde sabitlenir. Karşılıklı iki MPI dikme demir tijler ile üst kısımdan sabitlenir.

GRP Su Deposu Kullanım Alanları

Modüler su deposu endüstriyel işletmeler, asansör kabinleri, mutfaklar, inşaat sektörü ve petrokimya alanlarında sıklıkla kullanılır. Temiz ve hijyenik bir yapısı bulunur. Dayanıklı olması nedeniyle uzun yıllar kullanılabilir.

Konutlar ve Yaşam alanları

Konutlar ve Yaşam Alanları

Kamu Özel Kuruluşları

Kamu Özel Kuruluşları

Hastane, Otel ve Okullar

Hastane Otel ve Okullar

Avmler, Parklar
ve Bahçeler

Avmler Parklar ve Bahçeler

GRP Su Deposu Sıkça Sorulan Sorular

1GRP Su Deposu Montajı Nasıl Yapılır?

Grp modüler su depolarında tavan sacı, taban sacı, yan paneller, iç gergiler ve köşebentler yer alır. Panellerin birbiri ile birleştirilmesi amacıyla EPDM kauçuk conta kullanılır ve bu contalar cıvata ile birleştirilir.

2GRP Su Deposu Su Sızdırmazlığı Nasıl Sağlanır?

Paneller arasında kullanılan EPDM kauçuk conta sızdırmaz bir yapıya sahiptir.

3GRP Su Deposu Hangi Malzemelerden Oluşur?

Yan saclar, tavan sacı, taban sacı, iç gergiler ve köşebentlerden meydana gelir.

4GRP Su Deposunun Yapılacağı Alan Zarar Görür mü?

Depo montajında kırma ya da delme işlemleri yapılmadığından zarar görmesi mümkün değildir.

5GRP Su Deposunun Kurulacağı Alan Nasıl Olmalıdır?

Grp modüler su deposu kurulacak alanlarda meyil olmaması gerekir. Zemin düz bir yapıda olmalıdır.

6GRP Su Deposunun Kurulacağı Alan Fayans İse Ne Yapılır?

Bu alanda eğim yoksa o zaman fayans üzerine beton kaide yapılmasına gerek bulunmaz. Bunun yerine plastik kaide kullanılmasında bir sakınca yoktur.

7GRP Su Deposunun Üzerine Yük Koyulabilirmi?

Deponun tavan sacları yalnızca kendi ağırlığını taşıyabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle üzerine herhangi bir ağırlık konulmamalıdır.

8GRP Su Deposunun temizliği ve bakımları nasıl yapılır?

Grp su deposunun yılda bir defa temizlenmesi önemlidir.

Diğer Modüler Su Deposu Çeşitlerimiz

Parçalar halinde üretilen modüler su depolarında gelişmiş teknolojiler kullanılır. Bu sayede nakliye ve taşımacılık da çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Çoğunlukla sızdırma sorunları olmaması adına cıvata ve conta ile birleştirme yapılır.