Prizmatik Özel Kaplamalı (Termoplast Kaplama) Su Deposu

Prizmatik Özel Kaplamalı (Termoplast Kaplama) Su Depoları

Özel kaplamalı modüler su deposu korozyona dayanıklı olduğu için kullanım suyu depolarında, havuz denge depolarında, kuyu suyu kullanılan depolarda ve asitli su kullanımlarında tercih edilmektedir. Özel kaplaması sayesinde paslanmaz ve galvaniz depolara göre daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı kullanım sağlar.

Modüler Su Deposu Özellikleri

  • Parçalar halinde nakledilerek, kullanılacağı yerde birleştirilebilir. Montajı kolay, nakliyesi ucuzdur.
  • Gerek duyulduğunda depo hacminin yerinde artırılması veya de monte edilerek başka bir yerde kolaylıkla yeniden kurulması mümkündür.
  • Dayanıklılığı, sağlamlığı ve güvenliği sebebiyle tüm dünyada tercih edilen bu sistem sayesinde su muhafazası ve temininin gerekli olduğu her yerde, istenilen her boyutta su deposu kurulabilir.
  • Tüm parçaları fabrikada üretildiği ve montaj mahallinde hiçbir kaynak işlemi gerektirmediği için uzun ömürlüdür.
  • Modüler su deposu, diğer depolardan çok daha hijyenik olduğu için, depolanan sular sağlıklı koşullarda saklanır.
Uzaktan bakıldıklarında modüler su deposu modülleri tüm metal modüller birbirlerine benzer. Ancak bir ürünün kalitesi, ileri teknolojiler sayesinde ulaşılan ayrıntılarda gizlidir. Modüler su deposunu oluşturan parçalar CNC tezgahlarında yüksek hassasiyetle üretilirler
Kaplamalı Modüler Su Deposu Özellikleri
Kaplamalı Modüler Su Deposu Avantajları

Kaplamalı Modüler Su Deposu Avantajları

Özel kaplamalı depolar korozyona karşı dayanma gücü yüksektir. (deniz suyu ve kuyu suyu gibi) Özel kaplama genellikle galvaniz depolara uygulanmaktadır, tercihe göre paslanmaz depolarada uygulanabilir. Özel kaplamalı depoların bakım maliyeti diğer depo türlerine göre daha uygundur. Özel kaplamalı depolarda diğer depo türlerinde meydana gelen bakteri, korozyon vb. sorunlar oluşmaz. Özel kaplama uygulamalarımız galvaniz çelik üzerine yapıldığından ekstra mukavemetlidir. Özel kaplama uygulaması neme, rutubete ve terlemeye karşı esktra dayanaklıdır. Özel kaplamalı depolar darbelere ve çizilmelere karşı dayanaklıdır. Özel kaplamalı depoların montajı ve taşıması parçalar (modüler) halinde olduğu için oldukça basittir. Özel kaplamalı depolar her türlü ortamda kullanabilir. (açık – kapalı alanlarda ve toprak altında)

Modüler Su Deposu
Kullanım Alanları

Modüler su deposu çoğunlukla kullanım alanları; endüstriyel işletmeler, mutfaklar, asansör kabinlerinin yapımı, inşaat sektörü ve petrokimya alanlarında görülür. Hijyeniktir, temizlenmesi çok kolaydır. Bir hayli dayanıklı olan bu grup, uzun kullanım süresi ile kârlıdır.

Konutlar ve Yaşam alanları

Konutlar ve Yaşam Alanları

Kamu Özel Kuruluşları

Kamu Özel Kuruluşları

Hastane, Otel ve Okullar

Hastane Otel ve Okullar

Avmler, Parklar
ve Bahçeler

Avmler Parklar ve Bahçeler

Modüler Su Deposu Sıkça Sorulan Sorular

1Modüler Su Deposu Montajı Nasıl Yapılır?

Modüler su deposu ana malzemeleri; taban sacı, tavan sacı, yan paneller, köşebentler ve iç gergilerden oluşmaktadır. Panellere epdm kauçuk conta çekilip cıvata ile birleştirilir.

2Modüler Su Deposu Su Sızdırmazlığı Nasıl Sağlanır?

Panellerin arasına çekilen epdm kauçuk conta sayesinde su sızdırmaz ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

3Modüler Su Deposu Hangi Malzemelerden Oluşur?

Modüler su deposu; tavan sacı, taban sacı, yan saclar, köşebent ve iç gergiler sayesinde oluşturulmaktadır.

4Modüler Su Deposunun Yapılacağı Alan Zarar Görür mü?

Zarar görmez. Depo montajı yapılırken alanda hiçbir şekilde kırma ve delme işlemi yapılmaz.

5Modüler Su Deposunun Kurulacağı Alan Nasıl Olmalıdır?

Modüler su deposu için belirlenmiş olan alan ölçülerini önceden bizlere belirtmelisiniz. Modüler su deposunun kurulacağı alanda asla zemin bozukluğu ve çatlak ya da meyil olmaması gerekmektedir.

6Modüler Su Deposunun Kurulacağı Alan Fayans İse Ne Yapılır?

Modüler su deposunun kurulacağı alanda herhangi bir meyil yok ise fayans üzeri beton kaide yapılmasına gerek yoktur. Alternatif bir teknik olan plastik kaide kullanılarak da kurulum yapılabilir.

7Modüler Su Deposunun Üzerine Yük Koyulabilirmi?

Modüler plakaların tavan sacları yalnızca kendi ağırlığını taşıyabilir. Dolayısıyla deponun üzerine asla herhangi bir yük koyulmamalıdır.

8Modüler Su Deposunun temizliği ve bakımları nasıl yapılır?

Modüler su deposunun temizliği yılda 1 defa mutlaka yapılmalıdır. Herhangi bir kimyasal malzeme ile temizlenmesi önerilmez.

Modüler Su Deposu Sıkça Sorulan Sorular

Diğer Modüler Su Deposu Çeşitlerimiz

Parçalar halinde gelişmiş teknoloji teknikleri kullanılarak üretilir, nakliye ve taşımada büyük kolaylık sağlar. Genellikle sızdırmaması için conta ve cıvata ile birleştirilir ve monte edilir. Temiz, hijyenik ve uzun ömürlülerdir.