Yangın Sistemi Pompaları

Yangın pompaları, yangın anında önceden hesaplanmış su çıkış ağızlarındaki basıncı ve olması gereken debiyi sağlayabilecek yangın sisteminin bir parçasıdır.

TSE EN 12845 Normuna Uygun Yangın Pompası

TS EN 12845 + A1 standardı, EN 12845 + A1 standardı ile birebir aynı olup, Avrupa Standardizasyon Komitesi (CEN) izniyle Türk Standartları Enstitüsünce oluşturulmuş Türk Yangın Standardıdır.

TS EN 12845 + A1 standardının oluşum sürecinde; CEN tarafından kabul edilen EN12845 standardı esas alınmış olup, TSE Mühendislik Hizmetleri İhtisas Grubu, TSE teknik kurulunun 19 Temmuz 2012 tarihli toplansında “Türk Standartı”olarak kabul edilerek yayımına karar verilmiştir.

TSE EN 12845 Normuna Uygun Yangın Pompası
Nfpa 20 Normuna Uygun Yangın Pompası

Nfpa 20 Normuna Uygun
Yangın Pompası

NFPA 20’ye Uygun Yangın Pompa Sistemleri Genel Özellikleri Yangın pompalarının çalışma ömürleri boyunca maksimum güvenirlik birinci planda tutulur. Bu sebeple diğer pompalardan farklı olarak tasarruf ve verim göz önünde bulundurulmaz.

Ul Listeli ve FM Onaylı Yangın Pompası

ETNA UL listeli ve FM onaylı yangın pompaları konutlarda, endüstriyel tesislerde, okullarda, hastanelerde, havalimanlarında, otellerde, alışveriş merkezleri vb. yapılarda bulunan yangın koruma sistemleri içerisinde en güçlü donanımlardan biridir.

Ul Listeli ve FM Onaylı Yangın Pompası
Dik Milli Yangın Pompası

Dik Milli Yangın Pompası

Endüstriyel tesislerde, binalarda, yangın söndürme amaçlı olarak temiz suyu yeterli basınçta ve miktarda istenilen yere çıkarma uygulamalarına çözüm getirmek üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle pompanın performansının ve malzemesinin çok önemli olduğu yangınla mücadele sistemin taleplere cevap verecek çok çeşitli tasarlanmıştır. Sistemin kontrol panosu yüksek ısıya dayanıklı malzemeden üretilmiştir.