Modüler Su Deposu Kaide

Modüler Su Deposu Kaide Çeşitleri ile Beton ve Plastik Kaide Özellikleri

Modüler su deposu Kaide çeşitleri kullanılan depo malzemesine göre değişiklik gösterebilir. Şuan sektörde en çok kullanılan depo malzemesi olan paslanmaz ve galvaniz depolar için eğer bir kaide kullanmak isteniyorsa müşterilerden masraf yapmamaları adına zeminde müdahale edilecek kadar bir bozukluk yoksa plastik kaide kullanılmaktadır. Eğer özel bir sebep var ise yada zeminde bahsettiğim üzere müdahale edilmesi gereken bir durum varsa beton kaide kullanılmaktadır.

Bahsettiğim özel sebepler şunlar olabilir. Depo emiş ağız çapı büyük ise tesisatın daha rahat bağlanabilmesi adına kullanılabilir. Yada hidroforlar için bir kaide varsa aynı kotta olmaları için bir beton kaide istenebilir. Beton kaidenin ölçüleri genellikle depo ölçüleri ile bire bir istenir. Verilen depo ölçüleri deponun içten içe ölçüleri olduğu için civataların bağlantı noktalarının bulunduğu panel etekleri kaidenin dışında kalır ve tabandaki civataların daha rahat takılması veya sonradan daha rahat müdahale edilmesi sağlanır. Beton kaide atılırken istenilen beton özellikleri c dört beton olması ve çelik hasır yada demirlerle güçlendirilmiş olması tavsiye edilir. Aslında beton kaidelerde olması gereken yükseklik minimum beş santimetredir ama genelde on santim atılır. Yada özel sebeplerden dolayı daha fazlada olabilir. Kaide ile deponun yerden yükseltilmesindeki asıl amaç depo her hangi bir sebepten dolayı taşar yada başka bir sebeple depo mahalline su dolar ise tabanda nem ve rutubet kaynaklı korozyonlar yaşanması istenmediği içindir. Burada önemli hususlardan biride metal olan depoyu zeminden elektro korozyona karşıda yalıtılmış hale getirmektir. Bunun için depo tabanına pvc membran tarzı yalıtkan malzemeler serilmelidir. Beton kaidelerde kesinlikle terazi sıfır yada sıfıra yakın olmalıdır. Kaide yüzeyi Pürüzsüz olması da önemli konulardan bir tanesidir.

Modüler Su Deposu İçin Plastik Kaide Özdellikleri Nelerdir?

Modüler su deposu için kullanılan kaidelerden biri olan plastik kaideler kullanımı çok basit ve etkili kaidelerden bir çok bakımdan birçok avantaj sunmaktadırlar. En büyük özelliği ızgaralı yüzeyi sayesinde depo tabanındaki havanın sirküle olmasını sağlar ve nem yada rutubet kaynaklı oluşacak korozyonların başlamadan önüne geçilmiş olur. Avantajlarından biride beton kaidelere göre dada hızlı ve ekonomiktir. Paslanmaz modüler su deposu için de uygundur. Ve diğer metal depolarda da kullanılabilir.