Modüler Su Deposu Kaide

Modüler Su Deposu Kaide Çeşitleri ile Beton ve Plastik Kaide Özellikleri

Modüler tip su depoları birçok kaide çeşidi bulunur. Ayrıca kaidelerde kullanılan su deposu malzemeleri değişiklikler gösterebilir. 

Sektörde mevcut olarak en çok kullanılan depo malzemesi paslanmaz ve galvaniz su depoları için uygun malzeme kullanılmak isteniyorsa müşterilerin herhangi bir masrafa girmemeleri için depo zemininde işlem yapılacak kadar bir arıza yoksa plastik malzeme kullanılması uygun olur.

Ancak özel bir durum ya da zemin üzerinde işlem yapılmasını gerektiren bir durum varsa beton malzeme kullanılması çok daha uygun olur.

Beton malzeme kullanılmasını gerektiren özel sebepler deponun ağız kısmının çapı büyükse tesisatın çok daha rahat bağlanması için, hidrofor kullanımında kullanılacak malzeme ile aynı kotta olmalarının sağlanması bunlardan bazılarıdır.

Kullanılacak beton malzemelerin ölçüsü deponun ölçüleri tamamen uyuşması istenir. İstenilen beton malzemenin özellikleri genel olarak c dört beton ve çelik hasır olması ayrıca demirle de güçlendirilmesi çok daha kullanışlı olur. Beton malzemeler kullanılırken malzemenin yüksekliği en az 5cm olmalıdır ancak sektörde bu yükseklik genellikle 10cm olarak ayarlanır.

Modüler tip su depoları kullanılan kaidelerdeki önemli noktalardan biri de metal olan deponun zemin kısmı elektro korozyona karşıda ayrıca yalıtılmış hale getirilir. Bu noktada deponun taban kısmında PVC membran tipinde yalıtkan ürünler kullanılmalıdır. Kullanılan beton kaidelerde dikkat edilmesi gerekilen önemli konulardan biri de terazi sıfır veya sıfıra yakın bir değerde ve kaidenin yüzeyi mutlaka pürüzsüz olmalıdır.

Modüler Su Deposu İçin Plastik Kaide Özdellikleri Nelerdir?

Modüler su depoları kullanılan kaidelerden biri niteliğindeki plastik kaideler oldukça basit kullanım ve etkili kaidelerden çeşitli bakımlardan birçok avantaja sahiptir. Bu su depolarının en önemli özelliği yüzeyinin ızgaralı olması sayesinde deponun tabanında havanın sürekli olarak sirkülasyon içerisinde olmasını sağlar. Ayrıca nem ya da rutubete bağlı oluşabilecek korozyonların daha başlangıç aşamasında önüne geçilmiş olur.

Bu tip depoların sağladığı bir diğer avantaj da beton kaidelerle kıyaslandığında daha hızlı ve maliyet olarak da daha ekonomiktir. Bu depo tipi paslanmaz ve metal depolarda da modüler su deposunda da kullanılmaya uygundur.