Su Depoları Hakkında

Su Depoları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Su yasam için en gerekli kaynak olup güncel yaşamımızda çeşitli şekillerde bu ihtiyacımızı karşılıyoruz. Bunlar genelde İçme suları, Kulanım suları ve Atık sular olarak ana dallarda ayıra biliriz. Bizim uzmanlık alanımız olan bu suların depolanması ve depolanmasındaki alınacak tedbirlerdir. Belki bazılarımız ne gereği var şebeke suları temiz, benim suyum berrak akıyor, su deposu mu oda neymiş, depo temizliğini benim arkadaş var ona yaptırıyorum vb. gibi düşüncelerde olunması hem çok üzücü hem de sağlık acısından çok tehlikeli bir hal alabiliyor.

Su deposu genel olarak Okullar, Hastaneler, Devlet dairlerinde, Residence, Otellerde, Yurtlarda, Özel sağlık kuruluşlarında ve su basıncının düşük olduğu binalarda kullanılmaktadır. Su depolarının da çeşitleri bulunmaktadır.

Su Depolarının Sınıfları

Kullanımda olan paslanmış, çevresel koşullardan zarar görmüş, özelliğini kaybetmiş(kullanıla bilir), Önceden yapılmış yalıtımı olmayan, Fayans yapılmış ama yeterli olmayan depolar için izolasyon yapılması gerekir.

İzolasyon ve Yalıtım şekilleri şunlardır. 

Modüler Su Deposu Fiyatlarının Belirlenmesi

Depo çeşidi ne olursa olsun kurulumu veya montajı yapılacak yer için mutlak kapalı bir alan tahsis etmeniz gerektiğini unutmamanızı ve bu konuyu su depolarını yaptırırken es geçmemenizi önemle rica ederiz.