Modüler Su Deposu Arızaları

Modüler Sistem Su Depolarında Meydana Gelen Arızalar Nelerdir?

Modüler Su Depolarının zaman içerisinde aşırı korozyon nedeniyle delinmesi, civata başlarının çürümesi, çelik depolarda galvaniz civata kullanılmasından kaynaklanan korozyanlar nedeniyle meydana gelen arızalar.

Modüler su depolarında en çok karşılaşılan arıza şekli korozyondan kaynaklanan arızalardır. Suyun karşısında hiçbir güç duramaz gerçeğinden hareketle korozyon yani paslanma konusunu değerlendirmek gerekiyor. Ancak depo bakımlarının zamanında yada hiç yapılmaması, korozyon başlangıcı olan yerlerin zamanında tespit edilerek müdahale edilmemesi, depo montajı esnasında, çelik depolarda galvaniz civataların kullanılması, korozyon arızalarının başlıca nedenidir. 

Eğer depolarınızın düzenli olarak bakımını yaptırırsanız korozyon korkulu rüya olmaktan çıkacaktır. Bununla birlikte paslanmayı tamamen önleme imkanı ne yazık ki bulunmamaktadır. Depolarda meydana gelen paslanma sızdırmazlık contalarınında en büyük düşmanıdır. Meydana gelen korozyon depo contalarını çürütmekte ve zamanla su sızıntısı başlamaktadır.